Уф-лакування (Uv-лак, уф-лакування) — після друкарська операція, в процесі якої на поверхню віддрукованої поліграфічної продукції наноситься лак, який звтвердіває під впливом ультрафіолетових променів. За способом нанесення лаку розрізняють суцільне і вибіркове уф-лакування. У разі, коли лак наноситься на всю поверхню запечатаного аркуша, лакування називають суцільним. Якщо ж лак наноситься лише на деякі елементи поліграфічної продукції – вибірковим
Уф-лакування виконує відразу декілька функцій — наділяє готову продукцію більшою стійкістю до стирання, шкідливої дії зовнішніх чинників середовища, надає виробу закінченому вигляду і однозначно має виражений декоративний ефект. Особливо ефектно виглядають вироби з вибірковим уф-лакуванням — виділені лаком деталі макету відрізняються по фактурі, кольору і обов’язково привертають увагу.
Технологія уф-лакування в порівнянні з традиційними способами нанесення лаку (маслянний, водний, органічні лаки) є досить молодою, але такою, що вже зарекомендувала себе і тому усе більш популярною. У чому ж причини популярності уф-лакування?
– по-перше, ця технологія надає явно виражений декоративний ефект
– по-друге, відрізняється підвищеною захисною здатністю
– по-третє, застосовна до широкого спектру матеріалів по
- четверте, швидке твердіння лаку забезпечує зменшення термінів необхідних на виконання цієї операції
Сфера застосування уф-лакування дуже широка — лак можна наносити на різні види поліграфічної продукції. Лакування додасть додатковий лиск візитці, листівці, рекламному буклету, корпоративній теці, упаковці дарунку.