Поряд з масовим використанням лазерної технології друку, не менш популярним є струменвий друк. Не дивлячись на те, що вартість друку в рази дорожча і заправка картриджів не завжди доступна послуга, дана технологія забезпечує більшу кількість користувачів друкарських пристроїв, чим всі останні технології разом узяті.
Сьогодні відомо основні три технології друк, який підтримується і виноситься як оригінальний запатентований винахід, відомий під однією загальною назвою струменевий друк, але що відрізняються деякими конструктивними на не принциповими особливостями. Термальний, бульбашковий, п’єзоелектричний. Дані технології об’єднує одне наукове відкриття поч. 19 ст. Воно описувало, що рідини, що подаються краплинним шляхом через малі отвори, мають ідеально рівну величину краплі.
… Серед всіх технологій струминного друку найбільш перспективним виглядає п’єзоелектричний метод. Він не лише пропонує відмінну якість друку в існуючих принтерах, але і обіцяє піднести немало сюрпризів в майбутньому. Для друку фотографії з ідеальним перенесенням кольорів і захисту її від зовнішніх дій в принтерах можна встановити додатковий картрідж з глянцем, який потраплятиме на папір одночасно з чорнилом.
Кількість сопів для сучасного струминного принтера може перевищувати і 400 штук, а швидкість друку – практично 20000 крапель в секунду для кожної камери. Для очищення сопів від засоров і усохлого чорнила в принтерах передбачена процедура самоочищення, правда, вона не завжди може допомогти в разі неоригінального чорнила. Окрім оригінального чорнила виробники рекомендують також користуватися і фірмовим папером, лише так якість результату буде на максимумі.