Цифровий друк – один з найбільш популярних сучасних методів друку в поліграфії. За допомогою цього способу друку можливо друкувати документи безпосередньо з комп’ютера, без додаткових процесів до друкарської підготовки. Це істотно економить час на процес виробництва друкарської продукції.
Цифровий друк — це технологія здобуття відтисків з використанням змінної друкарської форми. Змінами в друкарській машині на кожному етапі управляє комп’ютер видавничої системи. Друк малих накладів методом цифрового друку дуже вигідний і рентабельний за рахунок економії на до друкарських дорогих операціях. При цьому вартість одного відтиску на цифровому апараті не залежить від накладу. Цифровий друк дає можливість виготовляти малі наклади поліграфічної продукції і надавати замовникам великий асортимент друкарських послуг з виготовлення того або іншого вигляду поліграфічних виробів.
Якість відбитків не нижча, ніж в офсетному друці, але в той же час при використанні методу цифрового друку стає можливою персоніфікація відбитків, оперативна зміна тексту або зображення. Значно знижується не лише вартість до друкарської підготовки, оскільки не виготовляються друкарські форми і плівки, але є і ризик втрати якості на цих стадіях друку. Для цифрового друку характерне використання будь-якого носія – паперу, самоклеючої основи.
За допомогою цифрового друку можна виготовляти візитки, листівки, буклети, календарі різних видів, бланки, самоклеючі документи, флаєри, воблери, стікери і багато що інше.
Цифровий друк широко застосовується для друку малотиражних рекламних або комерційних видань, в які можуть бути внесені зміни в процесі виготовлення накладу навіть після друку кожного екземпляра.
Переваги цифрового друку
Використання методу цифрового друку дає можливість зробити попередній перегляд екземпляра або роздрукувати пробний варіант майбутньої продукції перед самим друкарським процесом. Це допоможе заздалегідь оцінити якість і дизайн продукції і своєчасно внести необхідні зміни.
Для цифрового друку не потрібна додрукрва підготовка, виготовлення друкарських форт і плівок. Тим самим сам процес друку за допомогою цифрового методу ставати недорогим і знижується ризик втрати якості зображення в процесі додрукової підготовки.
Продукція цифрового друку відрізняється високою якістю зображення. Дозволяє зробити відбитки бездоганної якості. Порції тонера при створенні кольорів в зображенні контролює комп’ютер, а точне поєднання кольорів дозволяє уникнути необхідності накладення кольорів для приховання дефектів – властивість, характерна лише для цифрового друку. Якість стає особливо очевидною при друці файлів, що містять професійні фотографії натурних об’єктів або творів мистецтва.
Цифровий друк, на відміну від офсетної, дозволяє персоніфікувати дані і вводити нумерацію, вносити зміни після друку кожного відбитку.